KTO Karatay Üniversitesi Yayıncılık ve Yapımcılık İktisadi İşletmesi 2016 yılında yayın hayatına başlamıştır. 2016 yılından bu yana özellikle araştırmacı ve öğrenciler arasında geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmıştır.

KTO Karatay Üniversitesi Yayıncılık ve Yapımcılık İktisadi İşletmesi olarak hedefimiz, okuyuculara yaratıcı ve etkili yazarların eserlerini sunmak ve bu eserlerin erişilebilir olmasını sağlamaktır. Bununla birlikte okuyucularımızın ilgi ve ihtiyaç duyacakları farklı türlerde kitaplar sunarak okuma alışkanlığının yaygınlaştırmak da hedeflerimiz arasındadır. Yayınladığımız kitaplar arasında edebiyat, sanat, tarih, bilim, mühendislik, teknoloji gibi çeşitli alanlardan eserler bulunmaktadır. Yayınevimiz sadece kitapları yayınlamakla kalmamakta yayın sonrası yazarları okuyucularla buluşturmak için destek de vermektedir. Özellikle yayınladığı Proje Yönetimi ve Mühendislik Ekonomisi, Temel Tasarım, Progress English ve Just Write, Ahilik ve Meslek Ahlakı, İslam Ekonomisi ve Finansına giriş gibi ders kitapları ile güçlü bir portföye sahiptir.

Besin Hazırlama ve Pişirme Teknikleri, Bulanık Mantık ve Tıpta Uygulamaları, Endokrin Hastalıklarında beslenme kitapları ile alanında saygınlık kazanmış yazar ve akademisyenlerce hazırlanan derin araştırmaları da yayın hayatına kazandırmıştır. Bununla birlikte Azmin Mimarı ve Tekerleğin İzi gibi toplumsal değerler ve kültürel olgulara dokunan önemli yazılar da okurlarla buluşmuştur. Dijitale Kalpten Bağlı Aile ve Dijitale Kalpten Bağlı Marka kitapları da çağımızın vazgeçilmez prensiplerinden olan “Dijitalleşme” sürecini ele alan eserler arasında yer almaktadır.

KTO Karatay Üniversitesi Yayıncılık ve Yapımcılık İktisadi İşletmesi birbirinden kıymetli yazarları ve onların değerli yazılarını yayın hayatına kazandırmaya, öğrenci ve okurlarla buluşturmaya devam etmektedir.